Strony

piątek, 4 kwietnia 2014

Usta - Mowa ciała [2#]





Dzięki ustom nie tylko wydajemy z siebie słowa, jest to również ważny ośrodek mowy niewerbalnej.



    Usta chłoną informację niczym pokarm. Otwarta buzia może sygnalizować, że dana osoba ma dość informacji, ich przepływ jest za duży, więc musi rozszerzyć usta na "wielki kęs wiedzy". W innym wypadku może to pokazywać, że osoba chce więcej informacji, chce wpuścić więcej. Otwieramy buzię również wtedy, gdy coś nas dziwi lub przestrasza.


Dośw.:

Otwórz usta tak, by dolna szczęka opadła jak najniżej. Pozostań w takiej pozycji. Następnie oblicz: 7*7+56.

    Nasze myślenie jest zablokowane przez zwisającą dolną szczękęGdy osoba, z którą rozmawiamy wykona taki ruch, może to oznaczać, iż nie jest w stanie wchłonąć więcej informacji. 


    Zaciśnięte usta, w przeciwieństwie do otwartych, ukazują nam, że rozmówca nie chce przyjąć informacji. Ukazuje wyraźną odmowę!
    Zagryzanie warg. W ten sposób przeszkadzamy sobie w mówieniu. Blokujemy swoje usta, zanim z nas coś wyskoczy, czego nie chcielibyśmy powiedzieć na głos. Może to również świadczyć o niepewności, osoba nie wie lub nie jest pewna co powiedzieć, oraz stresie.
    Uśmiech. Jest różny. Przy uśmiechu rozciągamy usta w obie strony do góry. Z reguły uśmiech szczery trwa dłużej, niż fałszywy. Przy nieszczerym śmiechu słyszymy sporo nagłości, natomiast prawdziwy uśmiech znika płynnie. Serdeczny pokazuje, że i oczy się śmieją. Rozpoznaje się to po małych zmarszczkach wokół gałek ocznych.


    Inna techniką NLP jest odzwierciadlanie. Przyjmuj w niej zawsze postawę ciała, jaką ma twój rozmówca. Pamiętaj!!! Nie małpuj swojego partnera!! Zawsze przyjmuj postawę ciała partnera, jak tylko on zmieni swoją. Czyli, jeżeli ta osoba miała skrzyżowane ręce, a teraz je opuściła, ty powinieneś zacząć krzyżować swoje ramiona. 

Cz. 1#

*;*

PLSH
/Pieter/


Na podstawie internetu i książki T. Havener'a


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz